Jdi na obsah Jdi na menu
 


Speedy Claxton

12. 5. 2007

Dnes si něco málo řeknem o basketballovém hráči jménem Speedy Claxton. V momentální době hraje v NBA za tým Atlanta Hawks.

Speedy Claxton se narodil 8. května 1978 v New Yorku. Ještě než šel do NBA hrál za Hofstra Universitu, kde tenhle tým také vedl do mnoha úspěšchu. Jeho ctižádostivost ho v roce 2000 dostala na NCAA Tournament, kde jeho tým byl poražen hned v prvním kole týmem Oklahoma State vedený Desmondem Masonem jehož budoucí spoluhráč byl právě Speedy Claxton.

V roce 2000 byl draftován týmem Philadelphia 76ers kde hrál po boku Allena Iversona. Claxton chyběl v celé sezóně kvůli zraněnému koleni. V roce 2002 byl draftován do týmu San Antonio Spurs, které pak v roce 2003 získali titul NBA. V roce 2003 podepsal smlouvu s týmem Golden State Warriors na 3 roky za 10 milionů dolarů. 24. února 2005 Speedy a Dale Davis byli však vyměněni do týmu Hornets za Barona Davise.

V současné době hraje za tým Atlanta Hawks, kde začal rokem 2006. Jeho rodiče jsou z Antigua a Barbuda. Speedyho sestra Lisa, hraje na postu point guard za St. Johns Red Storm v ženském basketballovém týmu.

Jméno: Craig Speedy Claxton
Přezdívka: Speedy
Výška: 180cm
Váha: 77kg
Tým: Atlanta Hawks
Post: Guard

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář